Блакитну глину застосовують як зовнішньо так і внутрішньо. Спосіб застосування цілком залежить від захворювання. Для лікування деяких захворювань поєднують обидва способи.
Зовнішнє застосування блакитної глини.

Зовнішньо блакитну глину застосовують головним чином у вигляді примочок, обмазуванням, натирань і ванн. Глина діє на хворе місце зцілююче, зцілює ослаблені або хворі клітини, оновлює органи здоровими і сильними клітинами, вбиваючи в себе відмерлі разом з брудом і шлаками. Глину можна використовувати при лікуванні гострих і хронічних хвороб, виразок, опіків, ран, переломів і т. Д. В будь-якому віці, не побоюючись, що вона завдає шкоди. На пухлини, виразки з наривами, місця, уражені екземою та іншими шкірними захворюваннями, глину краще прикладати без серветки, не боячись інфекції, так як глина має антибактеріальні властивості. Глину потрібно зняти до того, як вона остаточно висохне, після чого промити хворе місце. Процедури продовжувати робити до повного одужання. Закриття виразки відбувається не відразу: глина повинна увібрати в себе токсини, шкідливі рідини і бруд з усього організму. Лише після повного очищення організму рана зарубцюється.
Внутрішнє застосування блакитної глини.


Для застосування всередину використовується чиста жирна глина без домішок піску і сторонніх включень. Краще використовувати глину, взяту одним цільним шматком. Брикет розбити на маленькі шматочки, які за допомогою ступки або пляшки потовкти в порошок. Потім просіяти через сито, щоб позбавити від домішок. Чистий готовий порошок виставити на сонце. У такому вигляді глина готова до вживання. Кількість застосовуваної глини потрібно регулювати залежно від потреб організму. Шкоди глина не приносить, але в окремих випадках може викликати неприємні реакції. При слабкому шлунку спочатку п'ють воду з додаванням невеликої кількості глини. Після звикання організму можна приймати половину чайної ложки, а потім і повну, довівши до двох ложок відразу або невеликими порціями протягом дня. Дітям достатньо 1 чайної ложки. Нормальна доза для дорослого - 2 чайних ложки порошку глини в день. Глину розводять холодною водою і приймають 2 рази на день, вранці і ввечері, обов'язково за годину до їжі (якщо не вказано інший метод прийому глини). Не слід, після прийому глини багато є. Якщо прийом глини супроводжується болями, її непогано потримати на сонці, тоді вона переноситься набагато легше. Розведений порошок глини потрібно пити ковтками, а не залпом. Якщо на дні чарки залишилася глина, можна додати ще води. Не можна використовувати для розмішування глини металеву ложку. Якщо хворий вважає за краще приймати порошок разом з іншим напоєм, бажано робити це з настоєм м'яти або інший лікувальної трави, але без цукру. Можна додати невелику кількість меду. Не можна пити глину з молоком або кавою. Тим, хто вважає за краще приймати порошок глини в сухому вигляді, потрібно покласти в рот невеликий шматочок глини, дати йому розтанути в роті, а потім проковтнути і запити невеликою кількістю води. Роблячи таким чином, ви зміцнюєте свої зуби і покращуєте травлення. Вживання глини всередину сприяє виведенню шлаків. Якщо на початку лікування прийом глини всередину викликає запори, це вірний показник серйозного захворювання шлунково-кишкового тракту. У цьому випадку протягом дня потрібно пити потроху, ковтками, велика кількість досить світлою глиняного води. Глина дає саме ті мінеральні солі, яких нам не вистачає, поставляючи їх у дозах, найкраще підходять нашому організму. Крім того, вона вбирає в себе токсини, гнильні гази, зайві кислоти і виводить їх з організму, цілком очищаючи його. Лікування глиною шляхом прийому всередину іноді може тривати кілька місяців або навіть рік. Доцільно періодично робити перерви, щоб не привчати до неї свій шлунок (наприклад, 21 день приймати глину, а потім перерва на 10 днів).

   
анкілоз

Обробити колінний суглоб прогрітим на гарячому пару товстим рушником протягом 20 хвилин, потім накласти холодну глиняну примочку на 1 годину. Робити розтирання за допомогою глиняної води великим тампоном. Щоб підсилити дію розтирань, в глиняну воду можна додати пару часточок розтертого часнику. Так само ефект лікування посилиться якщо додати ще сік лимона.
артрит

 Дивіться Анкілоз.
аскаридоз

 Пити воду. За 2 години до сніданку, пити протягом 1-2 тижнів.
Асцит (водянка очеревини)

 Примочки на живіт. У важких випадках обмежитися змазуванням живота водою.
атеросклероз

 Пити очищену глиняну воду по 1 чайній ложці 2 рази в день. Хворе місце розтирають ватним тампоном змоченим в глиняному розчині. Дієтичні обмеження, відмовитися від куріння.
безсоння

 Ставити на лоб холодний компрес з глини, розмішати в кислому молоці. Одночасно на ноги ставити компрес з оцту, розведеного простий теплою водою.