Загальні рекомендації

Курс лікування глиною складається з 10-15 процедур і більш і визначається лікарем в залежності від захворювання і стану пацієнта. Курс можна повторювати через 1-2 місяці.

Для приготування теплих компресів глину заливають водою з t до 42 ° С, для холодних компресів (при ударах, розтягненнях) використовують воду, охолоджену до 7-10 ° С.

Компреси

Змішайте порошок глини з чистою водою дерев'яною або скляною паличкою до рівної консистенції сметани, щоб вона не текла. Викладіть суміш на шар марлі, лляну або бавовняну тканину шаром до 2 см і накладіть цей компрес на хворе місце, попередньо протерши його теплою водою. Шар глини повинен бути ширше, ніж хворе місце і щільно прилягати. Потім компрес закріплюють бинтом, щоб він не зміщувався, і накривають вовняною матерією, після зняття протирають хворе місце теплою водою, витирають насухо і загортають в вовняну матерію. Необхідно кожен раз використовувати нову порцію глини. На нариви, виразки, екземи, інші шкірні захворювання і сонячні опіки глину можна накладати безпосередньо, а не через тканину, а знімати її потрібно до остаточного висихання.

Артрити, поліартрити, тендовагініти, міозити, радикуліти, невралгії - теплий компрес (температура 37-39 ° С) накладають на 1-2 години. Аплікації з глини проводять через день або 2-3 дні поспіль з наступним днем ​​відпочинку. На курс лікування призначається від 12 до 20 процедур. У разі необхідності курс повторюється через місяць.

Сонячні опіки та термічні локальні опіки I і II ступеня - нанести розведену глину на уражену ділянку. Змити через 25-30 хвилин. Воду використовувати кімнатної температури. У більшості випадків проходить не тільки біль від опіку, але і його сліди. Можна повторити накладення аплікацій 2-3 рази.

Варикозне розширення вен - на початку розтирають глиняного водою (на 200 г води t 36 ° С -100 г глини) з дрібно подрібненим часником. Потім накладають компрес з глини (t 36 ° C). Тривалість процедури 0,5-1 години. Накладати компреси у вигляді "гольфів", "панчіх". Компреси виконувати 2-3 дня. На четвертий день зробити ванночку ( "Глина біла з ефірними маслами") з t 36 ° С, виконуючи при цьому легкі погладжують руху знизу вгору. Курс 15-20 днів. Курс повторити через місяць.

Нежить, гайморит, захворювання горла - робити полоскання глиняній водою (1 чайна ложка глини на 1 склянку теплої води).

Удари, гематоми - накладають холодні аплікації на хворе место.Колічество аплікацій - 3-4. Тривалість процедури -до зігрівання компресу.

Догляд за порожниною рота

Дуже корисно домішувати блакитну або білу, добре очищену глину до вже наявних порошків і паст (нанесіть на щітку тонкий шар зубної пасти, змочіть водою і занурте в порошок білої глини). А можна і просто чистити зуби однієї лише глиною або робити полоскання і аплікації в порожнині рота. Все це допоможе знищити неприємний запах, зменшити кровоточивість ясен, створити захисний бар'єр для бактерій.

При запаленнях ясен, зубного болю, абсцесах на хворе місце ставлять компреси і проводять полоскання поперемінно глиняного і солоною водою.

Обгортання

При застуді, загальної слабкості, нервових розладах корисно робити обгортання. Намочіть простирадло в глиняній масі, щоб вона добре просочилася, і загорніть в неї хворого. Зверху покладіть целофан і прикрийте ковдрою або вовняною тканиною. Тривалість процедури - 1,5-2 години. Потім потрібно зняти компрес і протерти тіло серветкою, змоченою в теплій воді. Такі глиняні обгортання дуже корисні і для шкіри тіла. Глиняна суміш дозволяє краще зберігати вологу в шкірі, очищає її, підсилює приплив крові до її поверхні, знімає внутрішнє напруження і біль.

Глиняне масло

Можна приготувати глиняне масло. Порошок розмішується в будь-якому маслі до отримання консистенції рідкої сметани, цією сумішшю розтирають хворий суглоб. Краще проводити розтирання разом з масажем два рази в день. Після розтирання суглоб треба укутати і тримати нерухомим близько 1 години. Поява сильного болю говорить про зашлакованості суглоба і навколишніх тканин. Розтирання проводять не більше 3-х тижнів, після цього роблять тижневу перерву.

Глиняні ванни

При шкірних хворобах, захворюваннях нервової системи, для підвищення імунітету і очищення організму від шлаків корисні глиняні ванни, як повні, так і часткові (для рук, ніг). Їх можна приймати на ніч, 2-3 рази в тиждень. Курс лікування - 10-12 ванн. Для їх приготування необхідно розвести стільки глиняного порошку, щоб вода стала каламутною - приблизно 100-150 г. Після прийому ванни тіло мити теплою водою, а потім приймають прохолодний короткочасний душ. Ванна з глини також тонізує шкіру і покращує кровообіг.

Антицелюлітні програми

Чи не обходяться без каоліну і антіц

FINANCE.UA