Біла глина являє собою з'єднання оксидів кремнію і алюмінію з невеликою кількістю води. Даний вид глини широко використовується для отримання фаянсу і порцеляни. З фаянсу потім проводиться столовий посуд, декоративні вироби, сантехніка.

Він також підходить для обробки приватних будинків в якості покриття стін і підлоги. Фарфор - найдорожчий вид кераміки, що використовується для виготовлення столового посуду і предметів інтер'єру, а також має застосування в стоматології, двигунобудування, електроенергетики та інших технічних галузях виробництва.

Цілющими властивості білої глини дозволили широко використовувати її в медицині, як в якості основи при виготовленні деяких ліків, так і у вигляді присипок, мазей, паст, масок, компресів.

FINANCE.UA
  • Мита США можуть збільшити ціни на iPhone на 43% — аналітики
    Мита Сполучених Штатів Америки, накладені на Китай, можуть підвищити ціни на iPhone на 43%.
  • Європарламент підтримав еквівалентність для насіння деяких культур з України
    Європейський парламент проголосував на підтримку рішення з надання в ЄС еквівалентності системі сертифікації та насінню олійних культур та насінню буряків, які виробляються в Україні. Про це повідомляє пресслужба Насіннєвої асоціації України. Відповідне рішення ухвалено на пленарному засіданні Європарламенту у Страсбурзі. За нього проголосувало 411 євродепутатів, 191 — проти, 13 — утрималися. Відтак насіння соняшника, олійного ріпаку, сої, та буряків отримає доступ до ринків ЄС. Своїм рішенням Європейський парламент внесе зміни до Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС від 16 грудня 2002 року щодо еквівалентності польових перевірок, проведених в третіх країнах щодо виробництва насіннєвих культур, та еквівалентності виробництва насіння в третіх країнах. Законодавча ініціатива [COM (2024)0052 — C9−0026/2024 — 2024/0027(COD)] була спільною для Молдови та України. Вона стосується еквівалентності польового інспектування, що проводиться в цих країнах, щодо, зокрема, насіння кормових культур в Республіці Молдові, та щодо еквівалентності насіння буряків та насіння олійних культур (три культури), вироблених в Україні.
  • Заміна Starlink вже в Україні: хто фінансує європейський проєкт
    Берлін платить за доступ України до супутникової інтернет-мережі, експлуатованої французькою компанією Eutelsat. Європа шукає альтернативи проекту Starlink Ілона Маска.